Андреев отпадна в първи кръг на "Чалънджър" в Италия

Националът на България за "Купа Дейвис" Адриан Андреев отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Биела (Италия) с награден фонд 44 820 евро.
Участващият с "уайлд кард" Андреев загуби от опитния 33-годишен германец Андреас Бахингер с 2:6, 5:7 след 88 минути игра.
Бахингер, 276-и в световната ранглиста в момента, който пласира 9 аса, стартира силно и поведе с 3:0, а в осмия гейм реализира нов пробив, с който си осигури първия сет.
Във втората част 19-годишният Андреев, 419-и в класацията на АТР, поведе с 4:2, но германецът обърна до 5:4 в своя полза и дори пропусна мачбол при сервис на българина.
Бахингер се възползва от втората си възможност и стигна до крайната победа с нов брейк в 12-ия гейм.