Брага се възползва от кадровата криза в Бенфика (видео)

Брага надви с 2:1 Бенфика и се класира за финала в турнира за Купата на Лигата в Португалия, където ще срещне Спортинг (Лисабон). Попаденията за отбора на Карлос Карвалял вкараха Абел Руис и Тормена, а Пици беше точен от дузпа за лисабонските "орли".

Бенфика излезе без почти всички основни футболисти, които са заразени с коронавирус. Въпреки това, тимът на Жорже Жезус можеше да поведе, но Дарвин Нунес пропусна от чиста позиция. Брага поведе в 28-ата минута чрез Абел Руис, който засече добро центриране на Рикардо Орта.
В 45-ата минута Давид Кармо повали Дарвин Нунес в наказателното поле и Пици изравни от дузпата. След почивката капитанът на Бенфика отправи много силен удар, спасен от Матеуш. В 59-ата минута Орта се отчете с нова асистенция, а Тормена бе заел добра позиция на далечната греда и донесе успеха на Брага.

Ден по-рно Спортинг елиминира драматично Порто с 2:1, след два късни гола на Джоване Кабрал.