Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Беласица надви юношите на ЦСКА-София

Футболистите на Беласица направиха изненада за фен №1 на клуба

В последния си контролен мач от зимната подготовка отборът на Беласица премери сили с U19 на ЦСКА-София на стадиона в Марикостиново, побеждавайки го с 4:0. Два различни състава изпробва наставникът на петричкия тим Саша Симонович. Това беше генералната репетиция преди отложения мач от есенния дял на първенството срещу Надежда (Доброславци), който ще се играе на 13 февруари.

През първата част на срещата надмощието на Беласица се изрази в отбелязване на два гола, дело на Живко Димитров и Александър Смилков от дузпа. След почивката нов състав заигра в отбора на Беласица. В 50-ата минута Айвън Ангелов изведе Живко Димитров, който насочи кълбото в далечния ъгъл на стража на ЦСКА-София за 3:0. Четвъртият гол в срещата отбеляза Симеон Бояджиев в 75-ата минута с шут от 25 метра.

На три пъти и гредите помогнаха на стража на столичния тим. Много добри прояви на младите Здравко Корчев и Христо Якимов, които в съдружие със Стивън Кирилов създаваха доста главоболия в защитата на ЦСКА-София.