Пирин надви Беласица (Петрич)

Представителният отбор на Пирин (Благоевград) спечели петата си контрола от началото на зимната подготовка, след като надделя с 2:1 над третодивизионния Беласица (Петрич). Двубоят се проведе на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград.„Орлетата“ можеха да поведат в резултата още в 7-ата минута, когато Венцислав Бенгюзов удари напречната греда, завършвайки хубава комбинация между Андон Гущеров и Гурам Гощелиани.

Пет минути по-късно Пирин все пак излезе напред. Антон Карачанаков проби отляво и даде успореден на голлинията пас, който бе засечен отблизо от новото попълнение Орлин Старокин. В 14-ата минута Гущеров намери Карачанаков на стрелкова позиция, но той прати топката извън очертанията на вратата.
Тимът на Уорън Фийни стигна да втори гол малко преди края на полувремето. В 42-ата минута Александър Бастунов центрира перфектно в наказателното поле, където Андон Гущеров прати топката в мрежата след хубав удар с глава. През второто полувреме Пирин продължи да бъде по-активния отбор и в 65-ата минута Гурам Гощелиани стреля опасно с глава след центриране на Карачанаков.
В 66-ата минута на мястото на вратаря Петър Петров се появи юношата Александър Марковски, който записа дебют с първия отбор. Младият страж се намеси отлично в 79-ата минута, когато Александър Дюлгеров изби към вратата опасно центриране в наказателното поле, а топката в крайна сметка се отклони от страничната греда.
В 82-ата минута Пирин пропусна още едно чисто положение за гол. Асен Либяховски изведе Гущеров на чиста позиция, но техничният му изстрел мина покрай лявата греда. Три минути по-късно Карачанаков пропусна отблизо, след като получи удобно подаване от Либяховски.
В 86-ата минута Стивън Кирилов от гостите центрира опасно, но младият Марковски се намеси и улови.
Две минути по-късно Аспарух Шамкалов направи пропуск за гостите.
Крайният резултат бе оформен от Симеон Бояджиев, който проби отляво и стреля технично в обратния ъгъл.
Последната проверка преди началото на първенството за Пирин ще се проведе в петък, 5 февруари, на стадион „Христо Ботев“. Съперник ще бъде Миньор (Перник).
Контролата ще бъде закрита за публика и представители на медиите.
Първият мач на „орлетата“ от пролетния дял на Втора лига е в петък, 12 февруари, от 15:00 ч. на стадион „Христо Ботев“ срещу Хебър (Пазарджик).