Оже-Алиасим и Дан Евънс ще спорят за титлата на Murray River Open

Канадецът Феликс Оже-Алиасим и британецът Дан Евънс ще играят във финала на турнира по тенис Murray River Open в Мелбърн, който е подгряващ преди започващото в понеделник Открито първенство на Австралия.

В полуфиналите поставеният под номер 3 в схемата Оже-Алиасим спечели за 61 минути срещу французина Корентен Муте с 6:1, 6:2. Муте, който в четвъртфиналите победи Григор Димитров, днес нямаше сили да се противопостави на мощните сервиси на съперника си. Оже-Алиасим наниза 8 аса срещу нито един за Муте и спечели 93 процента от точките си при вкаран първи сервис.

В другия полуфинал интрига също липсваше, като осмият в схемата Евънс победи с 6:2, 6:2 французина Жереми Шарди за 62 минути игра.

Евънс спечели максималните 100 процента от разиграванията при вкаран свой първи сервис, което много улесни задачата му в мача.