Германия детронира Сърбия на ATP Cup, Испания също е на полуфинал

Защитаващият титлата си тим на Сърбия отпадна от отборния турнир по тенис АТP Cup след загуба с 1:2 от Германия в мач от група "А" в Мелбърн.

Ян-Ленард Шруф даде аванс на германците след успех над Душан Лайович с 3:6, 6:3, 6:4, но във втория сингъл номер 1 в света Новак Джокович спечели срещу Александър Зверев с 6:7(3), 6:2, 7:5 за 2:36 часа и запази шансовете на “плавите”.

В решителния трети сет Джокович поведе с пробив с 5:4, но в следващия гейм пропусна мачбол и загуби подаването си. Все пак в 12-ия гейм сърбинът стигна до нов пробив и затвори двубоя с втория си мачбол.

Германците стигнаха до успеха, след като на двойки Шруф и Зверев спечелиха срещу Джокович и Никола Чачич със 7:6(4), 5:7, 10:7 за 1:50 часа.

Така Джокович прекъсна серията си от 11 поредни победи в ATP Cup, а това беше последната му среща преди началото на Откритото първенство на Австралия.
На полуфиналите Германия ще играе срещу Русия.
За полуфиналите освен Германия се класира и Испания.
Пабло Кареньо Буста спечели единствената победа в двубоя срещу Гърция, след като надигра Михаил Перволаракис с 6:3, 6:4.
Този успех донесе достатъчно точки на испанците, за да спечелят първото място в група "В".
Испания отново беше без най-голямата си звезда Рафаел Надал, който е с болки в гърба.
"Знаех, че се нуждаем от тази точка. С тази победа се класирахме за полуфиналите, така че беше много важна за нас", каза Кареньо Буста след мача.
Гърция спечели с 2:1, след като във втория сингъл Стефанос Циципас победи Роберто Баутиста Агут със 7:5, 7:5, а на двойки заедно с Перволакис поведоха с 1:0 в първия сет срещу Кареньо-Буста и Марсел Гранойерс, след което испанците се отказаха.
На полуфиналите Испания ще играе срещу Италия.