Монтана измъкна втора победа в Суперлигата (снимки)

Волейболистите на Монтана записаха едва втора победа в първата осмица на Суперлигата, след като обърнаха и се наложиха вкъщи над Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 (20:25, 25:19, 19:25, 25:23, 15:8) в отложена среща от 3-ия кръг.

Така Монтана е на 6-о място във временното класиране с 4 точки след 2 победи и 3 загуби. Добричлии пък са трети с 13 точки след 4 победи и 3 загуби, с колкото е и 4-ия Марек Юнион Ивкони (Дупница), но с по-лоши показатели. В редовния 9-и кръг монтанчани са отново домакини, но този път на Левски, а Добруджа ще гостува на ЦСКА. И двете срещи са в събота (6 февруари) от 18,00 часа.

Първата част на срещата започна равностойно, след което добричлии взеха нещата в свои ръце. Момчетата на Мирослав Живков се откъснаха и поведоха в резултата след 25:20. Ролите се размениха в следващия гейм. Домакините от Монтана се мобилизираха и заиграха по-уверено. До края шансът бе на страната на играчите на Даниел Пеев и те спечелиха без проблеми гейма след 25:19.

Впоследствие, добричлии отново бяха водещи, като правеха по-малко грешки от домакините. Именно това бе ключът към успеха на Добруджа в тази част след 25:19. Жаждата за победа на собствен терен остави монтанчани в битката в четвъртата част. Първоначално те си осигуриха добра преднина, но изпуснаха инициативата. Повратен момент бе 14-а точка, след която двата тима продължиха равностойно почти до края. Домакините от Монтана намериха сили да се вдигнат и съумяха да запазят шансовете си за успех след ас на Стефан Чавдаров и грешка от атака на Мартин Мечкаров от гостите.

В тайбрека момчетата на Даниел Пеев поведоха и бяха безапелационни, правейки серия от шест точки до 11:3. Постепенно Добруджа намали част от разликата, но не успя да стигне до нещо повече. Монтана се поздрави с победата след атака на Радослав Попов за 15:8 и 3:2 гейма.

Най-полезни за Монтана бяха Радослав Попов (1 блок, 55% ефективност в атака и 52% позитивно посрещане) и Златан Йорданов (5 аса!, 1 блок, 42% ефективност в атака и 67% позитивно посрещане) с по 17 точки за победата.

За Добруджа над всички бе Жулиен Георгиев с 25 точки (3 аса и 58% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за успеха.

МОНТАНА - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:2 (20:25, 25:19, 19:25, 25:23, 15:8)
МОНТАНА: Максим Крескин 1, Максим Сапожков 12, Радослав Попов 17, Златан Йорданов 17, Тодор Костов 2, Стефан Чавдаров 13 - Мартин Божилов-либеро (Александър Кордев 5, Любослав Симеонов 7, Димитър Калчев 1, Виктор Костадинов 1, Методи Методиев-либеро)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев 3, Жулиен Георгиев 25, Димитър Маринков 8, Мартин Мечкаров 10, Денис Чавдаров 9, Венцислав Рагин 12 - Николай Тодоров-либеро (Методи Ананиев 1, Светослав Арнаудов, Любослав Телкийски, Християн Димитров 4)

Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.

Снимки: Официална Фейсбук страница на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League