Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Фенербахче мина пред Везенков и Олимпиакос след бой над Макаби

Фенербахче записа победа №12 в Евролигата, след като се наложи с 82:75 (17:21, 19:14, 24:18, 22:22) над Макаби Тел Авив в мач от 22-ия кръг на най-комерсиалния турнир в баскетбола. Така с 12 успеха и 10 поражения турският гранд се изкачи на девета позиция, като задмина Олимпиакос (11) с българския национал Александър Везенков преди мача на тима от Пирея срещу Олимпия Милано тази вечер. Макаби пък остава на 12-то място в таблицата с 10 победи и 12 загуби.

Срещата в Истанбул започна равностойно, но домакините взеха нещата в свои ръце и дръпнаха напред в резултата още в началото на втората част. Те успяха да задържат преднината си до почивката, но след това се стигна до нови изравнявания, от които в крайна сметка баскетболистите на Макаби не успяха да се възползват до края.

Ян Весели беше най-резултатен за Фенербахче с 18 точки, Нандо дьо Коло вкара 16, а с 15 се разписа Дайшон Пиер.

За Макаби 18 точки реализира Илайджа Браянт, а 15 добави Скоти Уилбъкин.