Барселона отнесе Зенит и остава на върха

Барселона запази първата си позиция във временното класиране на Евролигата, след като победа у дома с 85:81 (16:14, 28:19, 25:17, 16:31) Зенит Санкт Петербург в мач от 22-ия кръг на турнира.

След загубата пък руският тим падна с една позиция в таблицата и вече е на четвърто място с баланс 13-7.

Домакините диктуваха темпото на мача от самото начало, като държаха на дистанция в резултата съперника си. Баскетболистите на Зенит обаче се възползваха от отпускането в редиците на Барса през последните 10 минути и спечелиха частта с  31:16, като изправиха испанския гранд на нокти в края на срещата. В крайна сметка до изненада не се стигна.

Брандън Дейвис беше най-резултатен за Барселона с 18 точки, 16 вкара Кайл Киърик, а по 14 добавиха Кори Хигинс и Никола Миротич.

За Зенит по 15 точки нанизаха Андрей Зубков и Артурас Гудайтис.