Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Швед изпоти Байерн Мюнхен с дабъл-дабъл, но Химки се издъни в края

Химки отстъпи с 89:93 (15:26, 29:18, 31:29, 16:20) на Байерн Мюнхен в мач от 22-ия кръг на Евролигата. Въпреки, че е на последното 18-то място във временното класиране на най-комерсиалния клубен баскетболен турнир, руският тим изобщо не се предаде лесно. Домакините дишаха във врата на съперника си през цялото време, но не успяха да поднесат изненадата в края.

Срещата започна с доминация на гостите от Германия, но в края на втората част интригата на терена се завърна, когато тройка на Вячеслав Зайцев изравни резултата за първи път в срещата (36:36). Секунди след това две точни изпълнения на Алексей Швед от линията за наказателни удари дори прати домакините напред в резултата (38:37).

Трите точки преднина, до които Химки успя да се добере (40:37) бяха стопени, за да се оттеглят двата отбора на полувремето при равенство 44:44.

Драмата на терена продължи и след почивката, когато мачът се превърна в истинска игра на нерви до самия край.

Така Химки остана закотвен на дъното с 2 победи и 20 поражения, а Байерн изместо Жалгирис от шестата позиция с баланс 13-9.

Най-резултатен за Байерн беше Ник Уайлър – Баб с 25 точки, Джеймс Джист наниза 19, а със с17 точки се разписа Джейлън Рейнолдс.

Алексей Швед беше над всички за Химки, като записа дабъл-дабъл – 32 точки и 11 асистенции, а 15 вкара Дайрис Бертанс.