Дреновец подчини "децата" на Ботев II (Враца)

Дреновец се наложи с 2:1 над дубъла на Ботев (Враца) в приятелска среща, играна в едноименното видинско село.

Мачът бе равностоен, а младият състав на гостите спечели симпатиите на местните. 13 момчета от селекцията на треньора Радостин Александров днес направиха своя дебют в мъжкия футбол, а вратарят им Любо Василев току-що бе навършил 15 години. Очаквано липсата на опит в началото внесе скованост в действията на младия състав. Постепенно обаче врачани преодоляха този проблем, заиграха освободено и резултатът не закъсня.

В 16-ата минута стража на Дреновец изби опасен удар, но при добавката на Станислав Петков беше безпомощен – 0:1. Десетина минути преди почивката обаче Ангел Каишев центрира от фаул и Костадин Илиев с глава изравни. В 55-ата минута Ивайло Орлинов проби отляво и с прецизен удар донесе победата на домакините. Малко след това, той пропусна да се разпише още веднъж.