Спортинг не сбърка, лесни победи за Бенфика и Порто (видео)

Водачът в португалското първенство Спортинг (Лисабон) постигна четвърта поредна победа и запази преднината си от 4 точки пред Порто и Бенфика. Отборът на Рубен Аморим спечели с 2:0 гостуването си на Насионал. Резултата откри Нуно Сантош в 43-ата минута, а в добавеното време се разписа и резервата Джоване Кабрал.

Спортинг е единственият тим без загуба през сезона, а двете равенства до момента бяха срещу Порто и Фамаликао.
Порто нямаше никакви проблеми при визитата си именно на Фамаликао. "Драконите" разгромиха съперника си с 4:1 и това беше седмият им пореден успех в първенството. Мехди Тареми вкара два гола, а по един добавиха Серджо Оливейра (от дузпа) и Жоао Марио. За домакините точен беше Роберт от дузпа.

Порто има равен брой точки с Бенфика, но по-добра голова разлика. Двата тима ще се изправят един срещу друг в следващия кръг.
Лисабонските "орли" също постигнаха лесна победа. Съставът на Жорже Жезус надви с 2:0 гостуващия Тондела. В 54-ата минута Харис Сеферович прати топката в мрежата след центриране на Дарвин Нунес. Ситуацията беше прегледана за засада, но такава нямаше и Бенфика поведе. В 88-ата гол на Нунес беше отменен, а в 94-ата Джан-Лука Валдшмит реши всичко в полза на домакините.

В друга среща от 13-ия кръг Рио Аве се наложи с 3:0 над Портимоненсе.