Порто и Бенфика не се победиха, Спортинг пропусна да се откъсне (видео)

Порто и Бенфика завършиха 1:1 в голямото дерби от 14-ия кръг на португалското първенство. Двата тима си размениха по един гол преди почивката, а след нея резултатът остана непроменен. Алекс Грималдо даде преднина на Бенфика, а за "драконите" се разписа Мехди Тареми.

Отавио беше най-важният отсъстващ в състава на домакините, но техният наставник Сержио Консейсао можеше да разчита на атакуващото дуо Тареми и Муса Марега. Изненадата сред 11-те на Жорже Жезус беше появата на левия фланг в халфовата линия на Нуно Тавареш.
Юлиан Вайгъл и Дарвин Нунес започнаха активно и създадоха доста проблеми на защитата на Порто. Харис Сеферович имаше възможност да изведе "орлите" напред в 8-ата минута, но стреля неточно. В 17-ата минута обаче именно Сеферович изведе с едно докосване Грималдо и той технично копна топката над Аугустин Маркесин.

Само седем миути по-късно Порто изравни. Хесус Корона проби отляво и подаде на Тареми. След удара на иранеца топката леко се отклони от Марега и влезе във вратата, пазена от Одисеас Влаходимос. До почивката Бенфика можеше отново да поведе, но Дарвид Нунес уцели гредата.
През второто полувреме най-доброто положение за Порто пропиля Марега в 68-ата минута с глава. В 73-ата пък голмайсторът Тареми извърши грубо нарушение срещу Николас Отаменди и получи директен червен картон.

Бенфика се опита да стигне до трите точки, но въпреки че владееше повече топката, не успя да притесни сериозно Маркесин. Марега можеше да се превърне в герой за Порто, но поредният му удар с глава беше спасен от Влаходимос.
Преди сблъсъка на "Ещадио до Драгао" водачът в класирането Спортинг (Лисабон) направи 1:1 у дома срещу Рио Аве. "Зелено-белите" откриха чрез Педро Гонсалвеш в 42-ата минута, но след почивката Дала Желсон изравни.

Спортинг хвърли много сили, за да се добере до победата, но не можа да вкара втори гол. По този начин тимът пропусна да се откъсне на 6 точки пред Порто и Бенфика и в момента разликата е 4. Новият отбор на Божидар Краев Фамаликао е в зоната на изпадащите с едва 11 точки.