Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Ман Юнайтед спечели зрелищна битка с Астън Вила и се изравни с Ливърпул (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед започна 2021 година с трудна победа с 2:1 над Астън Вила на "Олд Трафорд" в мач от 17-ия кръг на Премиър лийг. Съперниците отправиха множество удари пред двете врати, като головете бяха дело на Антони Марсиал (40') и Бруно Фернандеш (61' - дузпа) за домакините, както и на Бертран Траоре (58'), но за гостите. С този успех "червените дяволи" затвърдиха силната си форма и се изравниха с Ливърпул на върха на класирането.

Оле Гунар Солскяер бе направил четири промени в стартовия си състав. Като ляв бек днес игра Люк Шоу. В халфовата линия място намериха Фред и Скот Мактоминей. Единсон Кавани бе наказан, но титуляр бе Марсиал. Схемата на гостите пък бе 4-2-3-1 с Оли Уоткинс на върха на атаката.

Преди началото на мача имаше минута мълчание в памет на починалия бивш мениджър на Юнайтед - Томи Дохърти. Още във втората минута домакините застрашиха противниковата врата, като Емилиано Мартинес трябваше да пресече опасен пас на Фернандеш, след което Пол Погба и Маркъс Рашфорд не успяха да стрелят. В десетата Марсиал шутира от границата на наказателното поле, а вратарят изби удара му в корнер. Впоследствие Хари Магуайър насочи топката с глава право в обятията на Мартинес.
В 13-ата Джон Макгин отправи изстрел от въздуха, но Давид Де Хеа съумя да го избие. В 16-ата Фред нанесе топовен шут отдалече, като той мина над вратата. Последва кратък натиск на бирмингамци, който беше нарушен в 25-ата минута, когато Погба стреля в аут. В 37-ата Фернандеш също не намери целта. В 40-ата Аарън Уан-Бисака напредна по десния фланг и центрира в наказателното поле, където беше Марсиал, за да открие резултата с глава.
Гостите започнаха втората част много силно и за по-малко от десет минути създадоха три положения. В 51-ата остро центриране на Мати Кеш мина застрашително близо до вратата на Де Хеа. Веднага след това Джак Грийлиш намери Уоткинс във вратарското поле, но испанският страж изби удара му с глава в корнер. Няколко минути по-късно шут на Ануар Ел-Гази прелетя над вратата. В 58-ата обаче Астън Вила изпълни бързо фаул, след което топката стигна до Траоре и той с изстрел отблизо изравни резултата.
Само две минути след това Погба падна в наказателното поле след контакт с Дъглас Луис, а съдията посочи бялата точка. ВАР потвърди неговото решение, въпреки съмненията, че французинът сам се е спънал. Фернандеш изпълни дузпата и преодоля Мартинес за 2:1. Двубоят отново навлезе в убийствено темпо, като пропуските заваляха и пред двете врати. Уоткинс и Ел-Гази не успяха да се разпишат за гостите. Междувременно, Мартинес направи важни спасявания след опасни изстрели на Рашфорд, Марсиал и Фернандеш. Английският национал и Погба също така отправиха неточни удари.
В 83-ата Тайрън Мингс стреля с глава след изпъление на фаул, но топката не влезе във вратата. При следващата атака на гостите резервата Кайнан Дейвис не съумя да нанесе точен шут. В 87-ата появилият се от скамейката Даниел Джеймс стреля по земя, което не затрудни Мартинес. "Виланите" упражниха късен натиск, като най-близо до изравнителен гол беше Кеш, но Де Хеа отрази неговия опасен шут и така съхрани преднината на домакините.
Така вторият в класирането Юнайтед събра 33 точки в своя актив и се изравни с лидера Ливърпул, като му отстъпва само по голова разлика. Серията на Астън Вила от пет мача без загуба беше прекъсната и така отборът остана 6-и с 26 пункта, колкото имат още пет тима.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - АСТЪН ВИЛА 2:1

1:0 Марсиал (40')
1:1 Траоре (58')
2:1 Фернандеш (61' - дузпа)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан Бисака, Магуайър, Байи, Шоу, Погба, Фред, Мактоминей, Фернандеш, Марсиал, Рашфорд

Астън Вила: Мартинес, Кеш, Конса, Мингс, Таргет, Макгин, Луис, Траоре, Грийлиш, Ел Гази, Уоткинс