Златен жокер стана герой за Вердер в последната минута (видео)

Златна резерва се превърна в герой за Вердер (Бремен) при гостуването на тима на Майнц 05 в мач от 13-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Навършилият на 13 декември 19 години нападател Ерен Динкчи донесе победата на "бременските музиканти" в Майнц с 1:0 с гол в последната 90-а минута. Той бе точен с глава след центриране на Таит Чонг. Оше по-любопитното е, че тийнейджърът се бе появил в игра само 4 минути преди попадението. В 86-ата минута той смени Романо Шмид.

Българският халф Илия Груев не попадна в групата на Вердер за тази среща.

С ценните три точки Вердер се изкачи на 12-а позиция в класирането, като събра 14 точки. Майнц остава на предпоследното 17-о място с едва 6 точки.

Успехът сложи край на негативната серия на бременци от 4 поредни поражения в германското първенство. Това е и първа победа за Вердер в Бундеслигата от 3 октомври, когато тимът надигра с 1:0 у дома Арминия (Билефелд). Вердер нямаше пълен успех в предишните си 9 срещи.

Майнц пък остава с една победа от началото на сезона, като тимът не успява да отбележи гол вече в три поредни двубоя.