Лил и Пари Сен Жермен не се победиха

Отборите на Лил и Пари Сен Жермен завършиха наравно 0:0 в голямото дерби от 16-ия кръг на върха във френската Лига 1. Така "договете" запазиха лидерската си позиция, като имат 33 точки, колкото е активът и на Лион. Парижани пък пропуснаха възможността да се изкачат на върха и останаха трети с 32 точки.

Двубоят беше доста затворен и тактически, като гостите бяха доминиращи на терена, но не успяха да материализират превъзходството си. Двубоят определено разочарова феновете, тъй като очакванията към двата най-офанзивни отбора в шампионата бяха високи, но вместо те видяха един предпазлив двубой, след който гостите могат да съжаляват повече за изпуснатата победа.

Пари Сен Жермен започна без големите си звезди Неймар и Килиан Мбапе. Бразилецът бе аут от групата заради контузия, а младата френска звезда остана на резервната скамейка и се появи като резерва.

Футболистите на Томас Тухел имаха надмощие през първата част. По-сериозни положения пред Менян нямаше, но вратарят на Лил на няколко пъти показа убедителни намеси.

Шест минути след подновяването на играта Мойс Кийн пропусна златна възможност, а малко след това гол на Язъджъ от Лил пък бе отменен поради засада.

Двата тима продължиха да играят във високо темпо, но така и не се стигна до откриване на резултата. Мбапе влезе от пейката, а домакините показаха солидна игра за пореден път.