Марсилия с нова грешна стъпка (видео)

Олимпик Марсилия направи нова грешна стъпка в Лига 1. Възпитаниците на Андре Вилаш-Боаш не успяха да победят Реймс в домакинството си от 16-ия кръг. Срещата на "Велодром" завърши при резултат 1:1.

Гостите поведоха в 21-ата минута с голяма доза късмет. Юто Нагатомо не се ориентира добре при един пас в наказателното поле и по доста куриозен начин си отбеляза автогол.

В самия край на първата част домакините изравниха след хубава атака. Те разиграха топката в наказателното поле, Дарио Бенедето центрира за Флориан Товен, който отблизо с глава вкара за 1:1.

През втората част марсилци опитаха да стигнат и до победата, но усилията им не се увенчаха с успех. Така тимът остава на 4-ото място с 28 точки, но и с мач по-малко. Реймс пък заема 16-ата позиция с 14 точки.

По-рано днес в друг мач от кръга Метц победи Ланс с 2:0 с попадения на Опа Нгует и Фарид Булая. Това бе втори пореден успех за Метц, който излезе 8-и с 23 точки- Ланс е позиция по-нагоре на 7-ото място с 24 точки. Водач е Лил с 32 точки.