Монако прекъсна серията си от загуби (видео)

Монако победи Дижон с 1:0 като гост в двубой от 16-ия кръг на френската Лига 1. Единственото попадение в срещата бе дело на Кевин Фоланд в 15-ата минута.

В края на първата част Дижон вкара гол чрез Дина, но той бе отменен заради засада след преглед с ВАР. През втората част Монако отново владееше инициативата, а в самия край Пелегри се разписа, но отново след справка със системата за видеоповторения попадението не бе зачетено.

По този начин тимът на Нико Ковач сложи край на серия от три поредни загуби. Монегаските заемат шеста позиция с 26 точки, докато Дижон е на последното място с едва 9 точки.

В първия мач от днешния ден Монпелие пропусна шанс да излезе четвърти, след като завърши 2:2 при гостуването си на Брест.
Головете започнаха да падат в добавеното време на първата част, когато Гаетан Лаборде изведе гостите напред в резултата.  След около час игра Роман Филипоту възстанови равенството, а в 79-ата минута Брендан Шардоне оформи обрата. Минути преди края обаче Анди Делор отново върна равенството. паритета. Секунди преди последния съдийски сигнал Брест можеше да измъкне победата, но в изстрелът на Ирвин Кардона премина покрай вратата.
В другите мачове от днес Бордо спечели с 2:0 гостуването си на Страсбург. Рен бе убедителен и победи Лориен с 3:0, което изкачи тима на Жулиен Стефан на пето място, на пет точки зад лидера Лион. Сент Етиен и Ним направиха 2:2, а Нант и Анже също завършиха наравно - 1:1.
По-късно днес е дербито на кръга, в което Лил приема ПСЖ в битка за върха.