Отборът на Чорбаджийски се отлепи от дъното (видео)

Чорбаджийски дебютира с домакинска загуба (видео)

Божидар Чорбаджийски и неговият Стал (Миелец) постигнаха ценна победа в 11-ия кръг на полската Екстракласа. Тимът на българина надви с 3:1 Ягелония и поне временно се измъкна от последното място в класирането, оставяйки след себе си Подбескидзе и Пяст Гливице.

Чорбаджийски игра цял мач за домакините и се представи добре. Бившият защитник на ЦСКА-София нямаше вина за гола на Ягелония, отбелязан от Пжемислав Мистковски в 6-ата минута. Преди това Марчин Флис беше дал преднина на Стал още в 4-ата.
В средата на втрото полувреме Камил Косчелни центрира и Гжегож Томашиевич доближи Стал до трите точки. Те станаха факт след попадението на резервата Лукаш Зявински в добавеното време.

Начело в полското първенство е Легия (Варшава) с 22 точки, пред Ракув с 21 и Гурник (Забже) с 20.