Гранада наказа две ранни грешки на Бетис и нямаше проблеми (видео)

Съставът на Гранада се възползва от две грешки на отбраната на Бетис още до 20-ата минута и вкара два гола, което беше достатъчно за победа с 2:0 в среща от 14-ия кръг на испанския шампионат. Това позволи на домакините да застигнат Барселона при равен брой мачове.

Опитният Роберто Солдадо реализира и двете попадения. В 14-ата минута той беше точен от дузпа за нарушение на Гуидо Родригес. В 20-ата пък сгреши Марк Бартра, след което Солдадо направи 2:0.

Бетис имаше огромно превъзходство във владението на топката - 70:30%, но за цял мач стигна само един удар в очертанията на вратата, отправен от Кристиан Тейо в 56-ата минута.

За гостите това е осмо поражение, като толкова много има още само последният в класирането Осасуна.