Селта най-сетне отново спечели (видео)

Отборът на Селта надви с 3:1 гостуващия Гранада и взе ценна победа в борбата си за измъкване от дъното в Ла Лига. Това беше едва втори успех за „небесносините“ през сезона, като първият стана факт във втория кръг.

Първото полувреме на „Балаидос“ беше атрактивно. Домакините доминираха, но не успяха да вземат голова преднина за втората част. В 25-ата минута гостите от „Лос Карменес“ откриха резултата след дълга топка за Луис Суарес и брилянтен удар срещу излезлия напред вратар Рубен Бланко. „Небесносините“ изравниха бързо – след стотина секунди Нолито се хвърли на шпагат и направи 1:1.

През втората част Селта продължи да натиска, но и да изпуска положения. В 57-ата минута Санти Мина не завърши точно след подаване от Уго Майо. В 63-ата Тапия би над гредата. В 71-ата дойде ред на Нолито да направи пропуск. В 82-ата все пак домакините стигнаха до втори гол. Яго Аспас свърши много работа със своя рейд и пусна топката назад за Мигел Баеса. В 85-ата Фран Белтран вкара за 3:1.