ЦСКА (М) отново се провали (видео)

ЦСКА (Москва) изпраща още една разочароваща седмица, в която приключи участието си в Лига Европа със загуба от Динамо (Загреб), а не можа да победи и Урал в първенството. Двубоят на "ВЕБ Арена" завърши 2:2. Гостите от Екатеринбург играха цяло второ полувреме с човек по-малко, но стигнаха до точката с късен гол на Игор Калинин.

Това беше четвърти пореден мач без победа за "армейците" в РПЛ. Тимът на Виктор Гончаренко е трети в класирането, на 4 точки след Зенит. Урал пък вече има 8 равенства - повече от всички отбори в елита, и заема 12-о място в подреждането.

ЦСКА поведе в 12-ата минута с гол на Иля Шкурин. Беларуският нападател все по-често получава доверието на сънародника си Гончаренко и показва, че може да се пребори за титулярно място на върха на атаката. Той засече центриране на Бактийор Зайнутдинов и вкара за 1:0.
Домакините продължиха да атакуват. В средата на полувремето и Хьордур Магнусон прати топката във вратата на Урал, но попадението му беше отменено заради засада. В 31-ата минута Урал изравни. Гола вкара Андрей Егоричев с причудлив удар, който обаче се оказа неспасяем за Игор Акинфеев.
В началото на второто полувреме ветеранът Павел Погребняк получи жълт картон за нарушение срещу Магнусон, но остана недоволен от решението на съдията Алексей Сухой и направи жест по негов адрес. Това доведе до втори жълт картон за бившия национал и Урал остана с 10 човека.
Ситуацията за Урал се усложни още повече в 61-ата минута, когато Никола Влашич реализира дузпа и ЦСКА отново излезе напред. "Армейците" обаче не успяха да решат мача с трети гол и бяха наказани. Точен в последните секунди беше Калинин с глава. Малко след това червен картон получи и Шкурин.