100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

ЦСКА (М) излезе втори след разгром над Ростов (видео)

Фьодор Чалов напомни за себе си, а ЦСКА (Москва) сложи край на серията от лоши резултати с победа с 3:1 при гостуването си на Ростов. Чалов направи хеттрик за "армейците" а в края Алексей Козлов върна един гол за бившия тим на Ивелин Попов.

Успехът изкачи ЦСКА на второ място в класирането, на 4 точки зад Зенит и на 2 преди Спартак (Москва). Ростов ще зимува на пета позиция.

Този път Чалов получи доверието на Виктор Гончаренко и още във 2-ата минута се разписа. Гостите пресираха дълбоко в противниковата половина и отнеха топката, а Никола Влашич подаде на Чалов, който се справи с двама защитници, преди да открие резултата.
Роман Ерьоменко можеше да изравни от пряк свободен удар, но стреля високо над вратата. След четвърт час игра домакините трябваше да правят принудителна смяна. Маркус Норман се контузи, а вместо него на терена се появи Данила Сухомлинов. Най-добрата атака на Ростов до почивката беше в 33-ата минута, но Денис Терентиев щутира встрани от целта.
ЦСКА беше близо до втори гол още със старта на второто полувреме, но Сергей Песяков спаси удара на Алан Дзагоев. Гончаренко пък се ядоса на отсъждане на рефера за нарушение на Чалов и беше официално предупреден.
Ростов постпенно изнесе играта по-далеч от вратата си. В 57-ата минута обаче домакините отново бяха изненадани. Този път Дзагоев изревари съотборника си Наяир Тикнизян и центрира, а Чалов беше най-съобразителен и вкара гола на успокоението за ЦСКА. В 82-ата минута Чалов оформи хеттрика си, а домакините стигнаха до почетно попадение, дело на Алексей Козлов в добавеното време.