Сердар Азмун развинти Урал

Зенит записа страхотна победа с 5:1 над Урал в домакинството си от 17-ия кръг на руската Премиер лига. След две поредни равенства в предишните два кръга, този път шампионите се развихриха и се върнаха на победния път по най-добрия начин. Големият герой на вечерта бе Сердар Азмун, който вкара хеттрик, а освен това изработи и другите два гола.

Питерци решиха нещата по категоричен начи още през първото полувреме, когато отбелязаха четири гола. Резултатът в мача откри Сердар Азмун в 17-ата минута. Той получи центриране на границата на вратарското поле и с глава бе точен за 1:0.

Отново Азмун удвои преднината на своя тим в 22-ата минута след страхонен пробив и удар по земя в обратния ъгъл.

Иранецът бе в основата и на третия гол, след като изработи дузпа, която Артьом Дзюба реализира в 30-ата минута.

В 44-ата минута Азмун комбинира с Дъглас Сантос в пеналта и бразилецът вкара за 4:0.

В 76-ата минута домакините получиха втора дузпа и Азмун получи възможност да оформи своя хеттрик, като бе точен от бялата точка за 5:0.

В 82-ата минута Урал направи загубата си малко по-почетна. Ерик Бикфалви центрира отдясно и Артьом Шаболин вкара с глава за крайното 5:1.

С тази победа Зенит остава начело с 35 точки, колкото има и Спартак (Москва). Урал пък заема 11-ата позиция в таблицата с 19 точки.