Динамо Загреб разгроми ЦСКА Москва

Отборът на Динамо Загреб победи с 3:1 ЦСКА Москва в двубой от заключителния шести кръг в група К на Лига Европа и завърши на първо място в потока с 14 точки. "Армейците" останаха последни с 3. Първият мач между двата тима в руската столица не излъчи победител - 0:0.

Тон за успеха на загребчани на "Максимир" даде защитника Йошко Гуардиол, който откри резултата в 28-ата минута. Малко преди почивката нападателят Мирослав Оршич удвои.

След паузата домакините стигнаха до трето попадение чрез Лерим Кастрати четвърт час преди края, след като излезе очи в очи с вратаря Виктор Акинфеев. Гостите стигнаха до почетно попадение минута по-късно чрез халфа Кристиян Бистрович.

Динамо (Загреб) - ЦСКА (Москва) 3:1
1:0 - Гуардиол 28
2:0 - Оршич 41
3:0 - Кастрати 75
3:1 - Бистрович 76