Зоря (Луганск) громи като гост

Всички резултати и голмайстори в Лига Европа

Отборът на Зоря (Луганск) постигна гръмък успех в групите на Лига Европа, след като разгроми като гост с 3:0 гръцкия АЕК в Атина в двубой от четвъртия кръг на надпреварата и записа първите точки в актива си. Украинците нанесоха своя удар през втората част, след като домакините останаха с човек по-малко на терена малко след почивката. Тогава Евгений Шахов получи втори жълт картон и остави тима си в малцинство. Иначе през първото полувреме гърците бяха по-активни на терена и създадоха повече положения пред вратата на водения от Виктор Скрипник тим.

Тон за разгрома даде Артьом Громов в 61-ата минута, а четвърт час преди края Владислав Кабаев удвои. В 85-ата минута Владлен Юрченко от дузпа оформи крайния резултат. Така Зоря се изравни по точки с АЕК, но остава на последното място в група G, където лидер е Лестър.

АЕК (Атина) - Зоря (Луганск) 0:3
0:1 А. Громов (61)
0:2 В. Кабаев (75)
0:3 В. Юрченко (85) д.