Варди спаси Лестър от загуба в голово шоу (видео)

Гол на Джейми Варди в добавеното време спаси Лестър от загуба при гостуването му на Спортинг (Брага). Срещата от група G на Лига Европа завърши 3:3. Така англичаните останаха на първо място и имат преднина от 3 точки пред днешния си съперник.

Брендън Роджърс остави доста от основните си играчи на пейката и португалците доминираха през първото полувреме. Ал Мусрати откри още в четвъртата минута, но Барнс бързо изравни. В средата на първата част Паулиньо отново изведе Спортинг напред след подаване на Орта.

Шмайхел трябваше на няколко пъти да се намесва, за да остави Лестър в мача. Двубоят се промени в 62-ата минута, когато на терена се появиха Варди и Мадисън. Секунди по-късно попадение на нападателя бе отменено поради засада.

Центриране на Мадисън в 78-ата минута доведе до изравняването. 19-годишният Люк Томас отбеляза първия си гол в професионалния футбол и стана най-младият голмайстор в историята на "лисиците" в евротурнирите.
В края на срещата се разрази истинска драма. Брага поведе отново в 90-ата минута. с попадение на влезлия като резерва Франсерджио. В добавеното време Варди успя да изравни след центриране на Олбрайтън.