Болоня спечели, но голямата новина е друга (видео)

Отборът на Болоня тотално надигра Кротоне, но спечели само с 1:0 у дома в среща от 9-ия кръг на Серия “А”. Роберто Сориано се разписа в последната минута на първото полувреме. С този резултат домакините избегнаха изравняването на срамен рекорд за най-дълга серия от мачове, в които отборът инкасира попадение в първенствата от топ 5. До днес съставът на Болоня беше допускал поне по един гол в 41 поредни срещи, а върховото постижение е на Бордо от 1960-а година - в 42 последователни срещи. С това беше сложен край и на рекордната серия в италианския шампионат изобщо. Болоня не беше запазвал "суха мрежа" от 14 месеца насам.

За момчетата на Синиша Михайлович това е трета победа в последните четири кръга, като те продължават обаче да нямат равенство. Кротоне си е твърдо последен - без успех и с едва 2 точки на своята сметка.

Болоня позволи на гостите само веднъж да стрелят в очертанията на вратата, но до последно не можеше да се отпусне, защото водеше едва с 1:0.

Иначе Сориано се доказва като играч за домакинствата, защото от началото на сезона е взел участие в осем от попаденията на “Ренато Дал’Ара” - пет гола и три асистенции, като по този показател е №1 в калчото.