Специя продължава за Купата на Италия след голяма драма

Отборът на Специя се класира за 1/8-финал за Купата на Италия по изключително драматичен начин. Той победи Болоня с 4:2 след продължения. Мачът бе изпълнен с обрати и вълнуващи моменти, но в крайна сметка възпитаниците на Винченцо Италиано триумфираха накрая. Както е известно, българският нападател Андрей Гълъбинов е трайно контузен и нямаше как да вземе участие в мача.

Специя поведе още в 5-ата минута чрез Роберто Пиколи, но Болоня направи пълен обрат още през първото полувреме с попадения на Муса Бароу в 13-ата и Роберто Осорлини в 45-ата минута.

Специя отново изравни в 64-ата минута чрез Диего Фариас, но в добавеното време на мача домакините получиха дузпа, с която можеха да стигнат до успеха, но Бароу пропусна от бялата точка.

Така се стигна до продължения, където гостите изглежда бяха запазили повече сили и успяха да стигнат до успеха с голове на Джулио Маджоре в 100-ата и 119-ата минута за крайното 2:4.

Така Специя продължава напред в турнира, но там ще има тежко гостуване на Рома.

Днес се изиграха и още три мача от 1/16-финалите. В тях Фиорентина победи като гост Удинезе с 1:0, Каляри отстрани Верона след успех с 2:1, а Парма елиминира Козенца също след 2:1.