Последният в Германия изненада с категорична победа (видео)

Заемащият последно място до днес тим на Майнц 05 “избухна” срещу Фрайбург, наказвайки го с 3:1 като гост в мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. Това е първа победа за бившия отбор на Тодор Неделев, който досега имаше само една точка.

Най-силният играч на “05” Жан-Филип Матета наниза хеттрик още до почивката, а след това удари и греда. Френският стрелец се разписа във 2-ата, 34-ата и 40-ата минути, гарантирайки успеха на своя състав.

Фрайбург успя единствено да върне едно попадение чрез своята звезда в атака Нилс Петерсен. Това се случи в 63-ата минута, а през оставащото време Майнц нямаше проблеми да запази преднината си.

Домакините са в криза, след като вече има три поредни поражения.