Аугсбург влезе в топ 4, а Майнц 05 вече копае дъното (видео)

Отборът на Аугсбург се изкачи до четвърто място в Бунделсигата, след като срази Майнц 05 с 3:1 на свой терен в сблъсък от 6-ия кръг. Това е седмо поредно поражение за гостите във всички надпревари, което е нов негативен рекорд за клуба. Тимът е последен, като е единствен без точка. “05” не бяха далеч от равенството днес, но в 88-ата минута, при изоставане само от 1:2, Йонатан Букхарт пропусна да се разпише.

Иначе Аугсбург поведе с 1:0 след задна ножица на Рубен Варгас в 40-ата минута.

Карим Онисиво изравни в 64-ата, а малко след това гостите изпуснаха второ попадение.

Баварците “настъпиха газта” и Андре Хаан донесе успеха с два гола. В 80-ата той се възползва от пас на Алфред Финбогасон, а секунди след изтичането на редовното време се разписа и на празна врата след асистенция на Ноа-Джоел Саренрен-Базее.