"Нулата" остана срещу името на Шалке и след седмия опит (видео)

Своеобразното дерби на дъното в Бундеслигата между Майнц 05 и Шалке 04 завърши без победител - 2:2, с което и двата тима продължават да нямат успех след вече по седем изиграни срещи. Кьолн е единственият друг отбор без победа досега.

Майнц на два пъти повеждаше в резултата от дузпи, но гостите от Гелзенкирхен изравниха и при двата случая. “Миньорите” дори бяха по-опасният състав в предни позиции, но пък отново действаха крайно разсеяно в отбрана, заради което и предизвикаха два наказателни удара. Изравнителното попадение за 2:2 дойде след автогол осем минути преди края. За домакините това е първа точко изобщо, докато Шалке поне има три.

По-рано през седмицата гостите бяха постигнали първи успех от февруари насам, след като спечелиха отложения си мач срещу аматьорите от Швайнфурт за Купата на Германия. Положителните емоции обаче не помогнаха днес, защото след само шест минути домакините вече водеха с 1:0 след попадение на Даниел Брозински от дузпа, отсъден за фал на Матия Настасич.

Марк Ут изравни от пряк-свободен изстрел половин час по-късно, но във финалните секунди на първата част гласеният за трансфер в Ливърпул Озан Кабак също извърши нарушение в наказателното поле. Тоиз път точен от бялата точка беше Жан-Филип Матета - 2:1.

През второто полувреме гол на Кабак не беше зачетен заради игра с ръка. Все пак резултатът стана 2:2 в 82-ата, когато остро центриране отдясно се отби в тялото на централния защитник на “05” Джери Сейнт Жуст и влетя в мрежата.