Гладбах с ново силно представяне в очакване на Реал Мадрид (видео)

Дни след силното представяне срещу Интер (2:2) в Шампионската лига и преди домакинството на Реал Мадрид тимът на Борусия (Мьонхенгладбах) показаха характер и извоюва трудна победа с 3:2 над Майнц 05 като гост в среща от петия кръг на Бундеслигата. “Жребците” губеха с 1:2 до четвърт час преди края, но намериха сили за обрат и вече имат 8 точки. “05” пък остава последен, след като има само загуби.

Ларс Щиндъл даде аванс на Борусия в 15-ата минута, но още преди почивката домакините от Майнц отговориха с две попадения на Жан-Филип Матета (23’,36’).

Йонас Хофман, който в Милано реализира втория гол за Гладбах, се появи след час игра и донесе обрата. В 76-ата той изравни от дузпа, а в 83-ата сложи топката на главата на Матиас Гинтер за 3:2.

Тежката програма на състава на Марко Розе продължава с гостуване на лидера РБ (Лайпциг) след седмица.