Фиорентина не показа нищо в първия мач на Прандели (видео)

Завръщането на Чезаре Прандели начело на Фиорентина не даде бърз резултат, след като тимът загуби с 0:1 от Беневенто като домакин в среща от 8-ия кръг на калчото. Опитният специалист пое тима точно преди паузата и се очакваше днес “виолетовите” да бъдат надъхани и преобразени като цяло. Това обаче не се случи, като даже това беше един от най-слабите мачове на отбора през сезона.

В 52-ата минута Рикардо Импрота се възползва от една от възможностите пред вратата на Бартломей Драговски и вкара единствения гол.
Играчите на Фиорентина не създадоха почти никакви положения, а на всичко отгоре голямата им звезда Франк Рибери се контузи и беше заменен още преди почивката.
Най-добрата си възможност домакините пропуснаха в 86-ата, когато Душан Влахович шутира, но вратарят Лоренцо Монтипо спаси.
Отборът от Флоренция остава само с два успеха до момента. За състава на Филипо Индзаги пък това са първи точки след четири поредни загуби.
И двата тима ги очакват тежи двубои в следващия кръг, като Фиорентина се изправя срещу Милан, а Беневенто - срещу Ювентус.