Четвърто поредно 1:1 за Вердер (видео)

Вердер (Бремен) и Кьолн откриха 7-ия кръг в Бундеслигата с равенство 1:1. Това е четвърти пореден мач на "бременските музиканти", който завършва при този резултат. Предишните три бяха срещу Фрайбург, Хофенхайм и Айнтрахт (Франкфурт).

"Козлите" поведоха в 67-ата минута с автогол на Никлас Мойсандер, но в 82-ата Леонардо Битенкурт изравни и лиши Кьолн от първа победа през сезона. Българският талант Илия Груев беше в групата на домакините, но не влезе в игра.
В отсъствието на контузените Йонас Хектор и Антони Модест Кьолн започна кампанията много колебливо. Отборът на Маркус Гисдол не впечатли и днес, но беше близо до трите точки. Вердер доминираше през първото полувреме, но не създаде много положения. Малко преди почивката стражът на гостите Тимо Хорн се контузи и беше заменен от Рон-Роберт Цийлер.

В 61-ата минута Иржи Павленка спаси опасен удар на Себастиан Андерсон. Малко по-късно опитният Мойсандер опита да изчисти топката след центриране от фаул, но вместо това я прати в собствената си врата.
Кьолн се прибра да брани резултата, но в 81-ата минута резервата Елвис Реджбекай игра с ръка в наказателното поле и Вердер получи дузпа. Битенкурт беше точен за 1:1, а в добавеното време тимът на Флориан Коофелт можеше да стигне до пълен обрат, но Джошуа Сарджънт стреля слабо и не затрудни Цийлер.

Вердер е 7-и в класирането с 10 точки, а Кьолн е на 16-а позиция с едва 3 точки.