Шалке отново не победи (видео)

Отборът на Шалке 04 продължава с неубедителните си игри от началото на сезона в Бундеслигата. Играчите на Мануел Баум направиха домакинско реми 1:1 с Щутгарт и все още нямат успех на сметката си. Домакините на "Фелтинс Арена" поведоха в 30-ата минута чрез Малик Тиау, но гостите стигнаха до точката с попадение от дузпа на Николас Гонзалес в 56-ата минута, а могат да съжаляват, че не взеха и трите точки.

Гостите започнаха мача по-силно. Още в 4-ата минута Матео Климович отправи опасен изстрел, който мина встрани от вратата. След това 25-ата минута Паскал Щенцел стреля от дистанция и вратарят Фредерик Рьонов трябваше да се намесва.

Шалке обаче изчака своя шанс, който дойде в 30-ата минута. Тогава след центриране от фаул Малик Тиау с глава насочи топката във вратата за 1:0.

Щутгарт обаче се върна в мача в 56-ата минута от дузпа. Тогава Салиф Сане игра с ръка в наказателното поле и след намесата на ВАР съдията посочи бялата точка. Николас Гонсалес изпълни наказателния удар и отбеляза за 1:1.
В 67-ата минута швабите бяха на прага на пълен обрат, когато Борна Соса отправи хубав удар, но Ронов направи ново важно спасяване.

След това реми Шалке остава на предпоследното 17-о място с 2 спечелени точки. Щутгарт пък се намира на 4-ата позиция с 9 точки.