Добруджа с трудна, но чиста победа над ЦСКА в първата осмица (видео + снимки)

Волейболният отбор на на Добруджа 07 (Добрич) записа първа победа в първата осмица от редовния сезон в Суперлигата на България. Воденият от Мирослав Живков тим победи трудно, но чисто у дома ЦСКА с 3:0 (27:25, 26:24, 26:24) в мач от 2-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Добротица".
Това бе първа среща и за двата тима, след като мачовете им от първия кръг бяха отложени заради коронавирус. В следващия 3-и кръг Добруджа гостува на Монтана, а ЦСКА приема шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас). И двата двубоя са в петък (13 ноември).

Домакините от Добруджа започнаха силно в първия гейм, след което "червените" изравниха. Впоследствие, играчите на Александър Попов поведоха, като постепенно преднината им нарастна. Добричлии, обаче, стопиха част от нея, след като играта в атака и на блокада се подобри. Стигна и до равенство при 20:20. Добруджа излезе напред, но в ключовите моменти армейците набраха инерция и вкараха интрига. Играта продължи точка за точка, но ас на Методи Ананиев сложи край на гейма при 27:25 за домакините.
Втората част започна идентично на първата. Борбата бе за всяка точка, като лидер нямаше. Гостите от ЦСКА взеха преднина за кратко, но след това двата отбора отново бяха равностойни. Напрежението нарастваше, но в крайна сметка "зелените" спечелиха и този гейм след оспорвана битка и 26:24. В третия грйм ЦСКА започна вдъхновено и дръпна с добра преднина. Тя се запази до 17:13, но лека-полека добричлии скъсиха дистанцията и дори поведоха. "Червените" се мобилизираха и отново "изправиха на нокти" домакините. До края двата отбора продължиха борбата, но момчетата на Мирослав Живков се поздравиха с победата след ново 26:24 и 3:0.
Над всички за Добруджа бе Жулиен Георгиев със страхотните 25 точки (2 блока, 1 ас и 65% ефективност в атака) за победата. За тима на ЦСКА Димитър Димитров приключи с 23 точки (4 блока и 58% ефективност в атака), но и това не помогна за успех.
ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - ЦСКА 3:0 (27:25, 26:24, 26:24)