Левски срази Локомотив в София! Трети мач в Пловдив ще определи кой ще играе в първата осмица (видео + галерия)

Отборът на Левски София победи ПСК Локомотив (Пловдив) с 3:1 (25:18, 22:25, 25:23, 25:19) в първия плейофен мач от Група 2 за участие в първата осмица на волейболната Суперлига за мъже, който се игра в столичната зала  "Христо Ботев" без публика.

51 Левски - Локомотив (Пловдив) 3:1
Така "сините" изравниха серията с пловдивския тим до 1-1 победи и спорът ще бъде решен в трета среща, която ще се играе на 10 ноември (вторник) от 18,00 часа в пловдивската зала “Сила”.
В първия мач, част от предварителния турнир в Пазарджик, Локомотив се наложи с 3:1 гейма.
Първата част на срещата започна равностойно до 5:5, след което Левски поведе с 8:5 след атака на Гордан Люкцанов, грешка на Венцислав Георгиев от гостите и отличен блок на Марк МакГивърн. Въпреки прекъсването за треньора на Локомотив Владимир Орлов, техническата пауза дойде при 12:8 за "сините" след няколко силни атаки на опитния капитан Боян Йорданов. Двата тима продължиха да играят равностойно и Левски запази преднината си до 16:12 след нова успешна атака на Йорданов. Резултатът стана 17:12 след поредно успешно нападение на Супер Бобо по правата, което накара наставникът на "железничарите" Владимир Орлов да поиска втори тайм-аут. Локомотив намали до 17:15 след атака и ас на Тодор Вълчев и контра на украинеца Руслан Шевцов, но Левски веднага възстанови преднината си при 19:15 след грешки на Вълчев от сервис и на Шевцов в атака. Разликата стана 22:16 за "сините" след силна атака на Александър Николов и мощна контра през центъра на МакГивърн, след което Левски спокойно взе гейма с 25:18 след блокада на Николай Захариев.
И втория гейм тръгна равностойно до 3:3, след което Локомотив поведе с 5:3 след две поредни атаки на Тодор Вълчев. Играта продължи точка за точка до 10:8, след което последваха блокада на Вълчев и грешка на Алекс Николов от "сините" в атака за 12:8 за пловдивчани. Контра през центъра на Мартин Палийски и 13:8. Постепенно Левски стопи изоставането си до 13:14 след грешка от сервис на Венци Георгиев и контра на Боян Йорданов, но Локомотив отговори с атака на Вълчев и страхотен блок на разпределителя Добромир Димитров. Домакините успяха да изравнят веднага при 16:16 след атака на Гордан Люцканов и нова контра на Йорданов и успешна блокада на Марк МакГивърн. Въпреки тайм-аута за Владимир Орлов и Локомотив, равенството се запази до 19:19, след което "железничарите" отново поведоха с 21:19 след нови две успешни атаки на Тодор Вълчев. Локомотив запази предимството и затвори гейма в своя полза при 25:22 след атака в аут на Боян Йорданов, с което изравни на 1:1.
Третата част започна равностойно. Боян Йорданов изравни за 3:3. “Шотландският боец” Марк Макгивърн атакува през центъра за 6:6. Волейболистите на Левски дръпнаха с 3 точки при 9:6. Владимир Орлов взе прекъсване за Локомотив. Страхотно отиграване в атака на Александър Николов направи резултата 11:9. Нова атака на Алекс Николов и 17:15 за ”сините”. Тодор Вълчев намали разликата до 1 точки при 17:18. Волейболистите успяха да изравнят резултата при 20:20 след отлична атака на Руслан Шевцов. Отново Руслан Шевцов изведе Локомотив напред с 21:20. Владимир Николов взе прекъсване за Левски. Самуил Вълчинов замени Гордан Люцканов в състава на “сините” и веднага атакува мощно за 22:21. Остра атака през центъра на Марк Макгивърн и 23:21 за Левски. Владимир Орлов взе прекъсване за пловдивчани. Нова мощна атака на Самуил Вълчинов и геймбол за “сините” при 24:22. Националът Добромир Димитров пристъпи линията за изпълнение на начален удар и Левски спечели третата част с 25:23.
Самуил Вълчинов остана в състава на “сините” в началото на 4-ата част. Двата отбора демонстрираха напълно равностойна игра в началото на тази част до 7:7, който дойде след атака на Боян Йорданов. Локомотив поведе в резултата с 9:7 след блокаут на Тодор Вълчев. Пловдивчани поведоха с 10:7. “Сините” изравниха, след като капитанът Боян Йорданов заби страхотна блокада на атака на Тодор Вълчев – 10:10. Младият център Николай Захариев атакува мощно за 11:10 за Левски. Блокаут и 2 поредни атаки на Самуил Вълчинов дадоха аванс от 3 точки на домакините – 14:11. Атака на Николай Захариев и Левски поведе с 4 точки – 15:11. Владимир Орлов взе прекъсване за “сините”. Самуил Вълчинов се справи с двойна блокада за 16:13. Единична блокада на Марк МакГивърн срещу атака на Руслан Шевцов – 17:13. Самуил Вълчинов остава без блокада и от зона 4 атакува мощно по диагонала за 18:14. Александър Николов атакува от зона 4 по диагонала за 19:14. Венцислав Георгиев направи единична блокада срещу атака на Алекс Николов – 16:19. Владимир Николов взе прекъсване за Левски. Блокаут на Тодор Вълчев върна надеждите на Локомотив при 17:19. Тодор Вълчев атакува над “синята” блокада и 20:17 за Левски. Ас на Марк МакГивърн – 21:17 за “сините”. Втори пореден ас на Марк МакГивърн – 22:17. Владимир Орлов взе второто си прекъсване в гейма за пловдивчани. Опитният 42-годишен бивш национал Христо Цветанов се появи в игра за домакините. Алекс Николов направи 23:18 с мощна атака по диагонала от зона 4. Пайп на Самуил Вълчинов разкъса тройната блокада на Локомотив и изведе Левски до мачбол при 24:18. Венцислав Георгиев би начален удар в мрежата и с това Левски спечели 4-ата част с 25:19, а с това и мача с 3:1 гейма.

Капитанът Боян Йорданов заби 17 точки (1 блок, 48% ефективност в атака). Александър Николов също се отличи с със 17 точки (1 блок, 50% ефективност в атака, 21% перфектно и 59% позитивно посрещане).

Шотландецът Марк МакГивърн добави 14 точки (2 аса, 6 блока, 67% ефективност в атака).
Резервата Самуил Вълчинов  се включи отлично като резерва и записа 10 точки (77% ефективност в атака, 21% перфектно и 29% позитивно посрещане).

Най-резултатен в мача стана диагоналът на Локомотив Венцислав Георгиев с 20 точки (1 блок, 63% ефективност в атака).

Тодор Вълчев добави 17 точки (1 ас, 1 блок, 48% ефективност в атака, 5% перфектно и 41% позитивно посрещане).
ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 3:1 (25:18, 22:25, 25:23, 25:19)