Вердер с трето поредно равенство, Груев остана резерва

Вердер записа трето поредно равенство в Бундеслигата, като в трети пореден мач завърши 1:1. Този път това се случи при гостуването на Айнтрахт. Българският талант Илия Груев-младши за първи път през този сезон попадна в групата за мача, но не влезе в игра.

Двата отбора си размениха по един гол през второто полувреме. Вердер поведе с попадение на Сарджънт в 51-ата минута, а домакините изравниха чрез Андре Силва в 65-ата минута.

Освен резултата, двата отбора са рамо до рамо в класирането с актив от 9 точки.
Айнтрахт имаше предимство в големи периоди от мача, но трудно намираше пролуки в добре организирания тим на гостите. Домакините допускаха много грешки в началото, но постепенно намериха някакъв ритъм. И двата отбора обаче не сътвориха нищо в предни позиции през първата част.
Тимът от Франкфурт започна активно второто полувреме, но се оказа догонващ в резултата. 20-годишният американец Джошуа Сарджънт се разписа, след като защитата го остави непокрит. Наставникът на Айнтрахт реагира с две смени и в 65-ата минута се стигна до изравняване. Отлично центриране на Камада намери Силва в наказателното поле и нападателят от 5 метра прати топката в мрежата.
Домакините търсеха второ попадение и бяха близо, но Дост удари гредата. Малко преди края пък Мойсандер можеше да си отбележи автогол, но Вердер удържа и си тръгна с точка.