Голям скандал със съперник на ЦСКА-София - отборът бойкотира първенството, треньорът се маха

Шампионът на Румъния ЧФР Клуж допусна първа загуба през сезона - 1:2 срещу Газ Метан, а след мача от ръководството на клуба бяха бесни от съдийството и заплашиха, че ще бойкотират двубоя от следващия кръг срещу новака Арджеш. В Клуж смятат, че са били ощетени от реферите в поредица от мачове и няма да допуснат това да продължи.

Съперникът на ЦСКА-София в Лига Европа вероятно ще трябва да си търси и нов треньор, защото Дан Петреску е категоричен, че напуска поста си. Легендата на румънския футбол е отвратен от случващото се в шампионата и ще подаде оставка след гостуването на Рома в четвъртък.
"Не искам да съм част от всичко това. Не мога повече! Казвам "сбогом" на всички. Искам да си взема почивка, защото вече не издържам. Нека някой друг да дойде на мястото ми и да се справи. Не говоря само за съдийството, има и други неща. Искам отборът да върви добре, но без мен", заяви в ефира на Digi Sport отчаяният Петреску.

Бившият защитник на Челси добави, че ще има разговор с клубните шефове и ще се опита да ги убеди да не бойкотират срещата с Арджеш. За себе си обаче е взел решение, че се оттегля.
ЧФР загуби след голове на Роналдо Деакону и Николао Думитру за Газ Метан. Денис Чоботариу намали в добавеното време, а основните претенции на домакините са за отменено попадение в тяхна полза в 68-ата минута. Тогава Йонуц Костаке прати топката в мрежата след центриране от корнер и отклонена топка с глава. В ситуацията беше маркирана засада, въпреки че такава нямаше.

В класирането ЧФР Клуж е на трето място с 18 точки, а лидер с 24 е Университатя (Крайова). Двата отбора водеха люта битка за титлата и през миналия сезон, като ЧФР Клуж спечели с обрат прекия двубой помежду им в предпоследния кръг и ликува със златните медали за трета поредна година.