Гошо Тодоров: Започва да ми писва от интригите, ще кажа в събота след мача за тях

Аматьори стреснаха Левски, но Божинов и супергол пратиха "сините" на осминафинал (видео+галерия)

Старши треньорът на Левски Георги Тодоров изрази мнението си след победата на "сините" над Партизан (Червен бряг) в мач за 1/16-финалите за Купата на България. Столичани се наложиха с 4:1 като гости, но Тодоров разкритикува част от своите футболисти, като заяви, че трябва да си направят реална самооценка.

"Аз казах, че ще играят хора, които са играли по-малко. Българинът винаги има претенции, но трябваше да се види в какво състояние са и дали мога да разчитам на тия хора. Искам да поздравя домакините, създадоха максимално добри условия. Стана празник за града и най-хубавото е, че продължихме напред.

Хубаво е тези момчета да успеят да направя самооценка за себе си. Има само някакви голи претенции. Първото полувреме не бе доста добро. Второто направихме хубави неща, но не това е най-важното, а начинът на игра. Имаше хора, които не са на типичния си пост, но няма какво да направим, това е. Не е най-хубавият терен, на който сме играли, но това не е оправдание.

Ние допускаме винаги такива детински грешки, затова и загубихме със Славия. Но това са грешките на растежа и затова много малко хора искат да работят с млади футболисти. С опитния можеш да постигнеш някакви резултати, с млади винаги се получават такива неща. Лошото при нас е, че винаги се получават тези грешки.

Мачът със Славия бе тежък, играхме 55 минути с човек по-малко. Опитвахме се да обърнем мача. Хвърлихме много сили. Ако водехме и трябваше да се отбраняваме, щеше да е по-различно. Имаше умора и е добре, че оставих няколко хора да почиват. Практиката ми показва, че тези, които са играли в сряда, в събота са по-слаби. Очаква ни тежък мач с Черно море и трябва да направим всичко възможно, за да победим.

На мен ми е ясно, че ми трябва търпение. Независимо, че преживявам всичко. И днес такъв мач отново го преживявах. Единствено ме дразнят интригите и от тях почва да ми писва малко. Ще ви кажа събота след мача за тях", заяви Тодоров.