Треньорът на Партизан: Получи се един европейски мач, направихме празник за града

Аматьори стреснаха Левски, но Божинов и супергол пратиха "сините" на осминафинал (видео+галерия)

Играещият треньор на Партизан (Червен бряг) Любомир Иванов изрази мнението си след загубата на своя тим от Левски в мач за Купата на България. Третодивизионния тим загуби с 1:4, но според Иванов това е бил един истински празник за града.

"Положителни емоции имам, получи се добър празник  за нашия град. Събрахме толкова хора, колкото за 7-8 мача наши домакински. Помечтахме 1-2 минути, първото полувреме стояхме добре на терена, второто бе ясно, че ще отпаднем физически. Указанията ми бяха да атакуваме. Това бе и планът ни за игра, да използваме някоя контраатака.

Мечта бе да вкараме първи гол, мисля, че стояхме добре, но за съжаление може би момчетата не си повярвахме на максимум, а и класата и нивото на футболистите оказа влияние. Нямаше ексцесии на и извън терена и общи взето стана един европейски мач.

Беше лесно да мотивирам футболистите, за разлика от неделя срещу Спартак (Плевен). Днес всички бяха на 100% и ги помолих да не се сърдят, ако не започнат като титуляри. Това е една възможност за младите момчета. На нас, по-старите, ни е минало вече времето. Исках да им покажа, че дяволът не е толкова страшен. Дано се видели че не е толкова страшно да играят срещу такъв отбор", заяви Иванов.