Ботев (Луковит) надигра Славия и записа първа победа в Монтана (снимки)

Волейболният тим на Ботев (Луковит) записа първа победа в Група 4 от квалификационните турнири за оформяне на първа и втора осмица в Суперлигата за сезон 2020/21. Играчите на Пламен Тодоров успяха да се наложат над Славия с 3:1 (25:17, 25:18, 24:26, 27:25) във втората си среща в група, играна този следобед пред едва 50 зрители в зала "Младост" в Монтана.

Така лутовитци има 1 победа, 1 загуба и 3 точки, с колкото е Марек Юнион Ивкони (Дупница), който преди малко отстъпи на домакините от Монтана с 1:3 гейма. Утре (21 октомври) двата отбора излизат един срещу друг в директен спор за второто място и за предимство в очертаващия се плейоф помежду им за първата осмица. Срещата е от 16,00 часа.

Славия пък е на последното 4-о място с две загуби до момента, като почти сигурно ще играе във втората осмица на първенство. В последния си мач утре "белите" ще играят с домакина Марек. Този двубой е от 18,30 часа.

Първата част започна с размяна на ролите, след което резултатът бе изравнен. Впоследствие играчите на Ботев набраха инерция и увеличиха преднината си, като не срещнаха повече проблеми за крайното 25:17. Във втория гейм двата тима бяха равностойни, но постепенно опитът на луковитци оказа влияние и авансът бе увеличен след 25:18.

Третата част бе под диктовката на отбора на Ботев, след което на два пъти Славия буквално се "залепи". В края на частта започнаха грешки от страна на Ботев, "белите" пък заиграха по-вдъхновено - блокадата и атаката заработиха по-добре и се стигна до обрат. В следващите минути луковитци успяха да изравнят, но две атаки на Васил Николов върнаха успеха в полето на Славия - 26:24 и 1:2.

Славистите запазиха ритъма и в началото на решителния четвърти гейм, но след 7:7 играта продължи точка за точка. Постепенно играчите на Ботев грабнаха шанса и поведоха. "Белите" се опитаха да се върнат в играта, изравнявайки резултата, но две грешки на Славия донесоха първата победа на Ботев - 27:25 и 3:1 в тяхна полза.

Най-полезен за Ботев бе Иван Панков с 21 точки (5 аса! и 55% ефективност в атака) за победата. Цветослав Цаков (1 блок, 1 ас, 62% ефективност в атака и 54% позитивно посрещане) и Мирослав Братанов (3 блока, 52% ефективност в атака и 53% позитивно посрещане) добавиха 15 и 14 точки за успеха.

За тима на Славия Васил Николов завърши с 18 точки (3 блока, 2 аса, 52% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане), а Апостол Боянов реализира 15 точки (2 блока и 43% ефективност в атака), но и това не помогна за победа.

БОТЕВ (ЛУКОВИТ) - СЛАВИЯ 3:1 (25:17, 25:18, 24:26, 27:25)
БОТЕВ: Людмил Бенов 2, Иван Панков 21, Цветослав Цаков 15, Мирослав Братанов 14, Пламен Тодоров 5, Борис Борисов 0 - Валери Георгиев-либеро
Старши треньор: ПЛАМЕН ТОДОРОВ
СЛАВИЯ: Борислав Николов 2, Апостол Боянов 15, Васил Николов 18, Виктор Недялков 8, Виктор Бодуров 8, Цветослав Николовски 11 - Алекси Мицев-либеро (Деян Тодоров 1)
Старши треньор: ИВАН ДИМИТРОВ.

Снимки: Фейсбук на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League

"Ботев" (Луковит) спечели срещу "Славия" с 3:1 (25:17, 25:18, 24:26, 27:25) мача от групата в Монтана за определяне на първа и втора осмица на Суперлигата по волейбол за мъже

Публикувахте от Национална Волейболна Лига / National Volleyball League в Вторник, 20 октомври 2020 г.