Монтана си подпечата класирането за първата осмица на Суперлигата (снимки)

Волейболният тим на Монтана спечели Група 4 от квалификационните турнири за оформяне на първа и втора осмица на Суперлигата за сезон 2020/21, след като би чисто Славия с 3:0 (27:25, 25:21, 25:11) в последния си мач на турнира, игран тази вечер пред около 100 зрители в зала "Младост".

Така монтанчани станаха победители в групата с 3 победи от 3 мача и 9 точки, с което се класираха за първата осмица на Суперлигата. Славия пък завърши на последното 4-о място без нито една победа и ще играе във втората осмица на шампионата.

В първия гейм Монтана поведе отначало, след което играта продължи точка за точка. Постепенно "белите" обърнаха и бяха на път да изненадат домакините, но в ключовите моменти играчите на Даниел Пеев успяха да го измъкнат трудно след 27:25. Втората част премина под доминацията на монтанчани, които не срещнаха особени проблеми и увеличиха аванса си след 25:21. В третия гейм мачът просто се доигра, като Монтана отнесе Славия с 25:11 за крайното 3:0.

Най-резултатни за Монтана бяха Любослав Симеонов (2 блока, 1 ас и 75% ефективност в атака) и Георги Елчинов (1 блок, 1 ас, 43% ефективност в атака и 67% позитивно посрещане) с 12 и 11 точки за победата.

За Славия Апостол Боянов завърши с 9 точки.

СЛАВИЯ - МОНТАНА 0:3 (25:27, 21:25, 11:25)
СЛАВИЯ: Борислав Николов 3, Апостол Боянов 9, Васил Николов 6, Виктор Недялков 5, Виктор Бодуров 7, Цветослав Николовски 3 - Алекси Мицев-либеро (Иван Пенев-либеро)
Старши треньор: ИВАН ДИМИТРОВ
МОНТАНА: Максим Крескин 1, Любослав Симеонов 12, Георги Елчинов 11, Димитър Калчев 7, Тодор Костов 9, Мартин Кръстев 9 - Методи Методиев-либеро (Радослав Попов, Максим Сапожков 9, Златан Йорданов 2, Виктор Костадинов)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.

Снимки: Фейсбук на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League

"Монтана Волей" победи "Славия" с 3:0 (27:25, 25:21, 25:11) за своя трети успех в групата в Монтана, с което узакони...

Публикувахте от Национална Волейболна Лига / National Volleyball League в Сряда, 21 октомври 2020 г.