Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Пирин в първата осмица на Суперлигата след страхотен обрат срещу Берое

Волейболистите на Пирин (Разлог) ще играят в първата осмица на Суперлигата през сезон 2020/21, след като направиха страхотен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (14:25, 18:25, 25:19, 25:20, 15:10) като гости на Берое 2016 (Стара Загора) в плейофен мач, игран тази вечер пред едва около 100 зрители в зала "Иван Вазов".

По този начин разложани записаха втора победа над Берое, след като преди дни се наложиха със същия резултат в Група 3 от квалификационните турнири в Добрич. Така Пирин ще играе в първата осмица на първенството, а старазагорци, които са новаци в елита, във втората.

Първите два гейма преминаха изцяло под диктовката на домакините от Берое, като не срещнаха сериозен отпор от Пирин. В третата част играта вървеше равностойно до 12;12, след което разложани се "отпушиха" и дръпнаха в резултата. До края разликата остана стабилна и те намалиха пасива си на 1:2 гейма след убедителното 25:19. Четвъртата част премина отново под диктовката на Пирин и срещата влезе в тайбрек след 25:20. Там двата отбора бяха равностойни до 5:5, след което опитът на играчите от Пирин си каза думата. Въпреки борбата на старозагорци, разложани се поздравиха с победата след 15:10 и 3:2.

БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 2:3 (25:14, 25:18, 19:25, 20:25, 10:15)
БЕРОЕ 2016: Пламен Христов, Иван Дамянов, Симеон Александров, Руси Желев, Милослав Димов, Дамян Огнянов - Мартин Иванов-либеро (Иван Чолев, Георги Захариев, Иван Тасев)
Старши треньор: ИВАН ТАСЕВ
ПИРИН: Константин Нечев, Петър Христов, Благовест Катранджиев, Александър Симеонов, Кристофър Петров, Красимир Гайдарски - Христо Колев-либеро (Стилиян Асенов, Петър Петров, Виктор Копанаров-либеро)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ.

Снимки: Фейсбук на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League