ЦСКА успя срещу Дунав в Русе и ще играе в първата осмица на Суперлигата

Волейболистите на ЦСКА ще играят в първата осмица на Суперлигата през сезон 2020/21, след като записаха драматична втора победа над Дунав (Русе) с 3:2 (23:25, 25:23, 25:22, 23:25, 15:12) в плейофен мач, игран тази вечер пред около 350 зрители в зала "Младост".

Така "червените" записаха втори успех над Дунав, след като преди дни се наложиха със същия резултат в Група 1 от квалификационните турнири в Бургас. По този начин ЦСКА ще играе в първата осмица на първенството, а русенци във втората.

Домакините от Дунав започнаха добре в първия гейм и взеха лека преднина. Почти до края разликата се запази, в ключовите моменти ЦСКА навакса изоставането си, но все пак русенци го затвориха с минимална преднина - 25:23. Играчите на Дани Милушев продължиха да диктуват играта до средата на втората част. След това "червените" намериха играта си и останаха стабилни до крайното 25:23 в тяхна полза.

Третата част премина изцяло под диктовката на ЦСКА, като на няколко пъти Дунав стигна до равенство. В ключовите моменти русенци се доближиха отново, но не успяха да направят нищо повече - 25:22 и 2:1 за армейците. По подобен сценарий се разви и четвъртия гейм, но в полза на домакините - 25:23 и 2:2. В решителния тайбрек "червените" отново показаха добра игра и не позволиха изненади. След 15:12 и 3:2 гейма ЦСКА се поздрави с победата и се класира за първата осмица на Суперлигата.

Невероятен мач за ЦСКА изигра Димитър Димитров, който бе над всички със страхотните 40 точки! (6 аса!, 2 блока и 59% ефективност в атака) за победата.

За тима на Дунав Леон Тончев се отчете с 24 точки (1 блок, 68% ефективност в атака и 56% позитивно посрещане), а Ангел Павлов приключи със 17 точки (2 блока, 65% ефективност в атака и 62% позитивно посрещщане), но и това не бе достатъчно за успех.

ДУНАВ (РУСЕ) - ЦСКА 2:3 (25:23, 23:25, 22:25, 25:23, 12:15)
ДУНАВ: Николай Манчев 4, Дейвид Кръстев 9, Леон Тончев 24, Ангел Павлов 17, Георги Чалъков 10, Борис Наков 10 - Антон Василиев-либеро (Димо Димов, Алекс Николов, Владимир Христов, Симеон Добрев-либеро)
Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ
ЦСКА: Делчо Раев 3, Димитър Димитров 40, Ивайло Стефанов 7, Мартин Павлов 15, Борислав Манолов 4, Димитър Ковачев 4 - Валентин Пейчев-либеро (Даниел Минков 1, Християн Великов, Иван Крачев, Красимир Георгиев 6, Георги Татаров 6)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.