Добруджа спечели битката с Пирин (снимки)

Волейболният отбор Добруджа 07 (Добрич) победи Пирин (Разлог) с 3:1 (25:21, 24:26, 25:21, 25:8) във втория си мач от Група 3 от квалификационните турнири за определяне на първа и втора осмица в Суперлигата за сезон 2020/21, игран тази вечер пред около 350 зрители в зала "Добротица".

Така добричлии записаха втора чиста победа в групата и са лидери във временното класиране с 6 точки, като са почти сигурни за първата осмица на Суперлигата. Пирин и Берое 2016 (Стара Загора) имат по 1 победа и 1 загуба, като директен сблъсък помежду им в последния ден на турнира, утре (17 октомври), ще определи второто място в този поток. Срещата е от 17,30 часа, а след това от 20,00 часа Добруджа ще играе с Арда (Кърджали).

След гонитба в резултата в средата на първата част домакините от Добруджа успяха да вземат лек превес, поддържаха го докрай и спечелиха гейма след 25:21. Това амбицира разложани и във втория гейм те показаха на какво са способни, като направиха страхотен обрат в решителните моменти. След като изоставаха с 22:24, те не се предадоха, а успяха чрез отлични изяви на сервис и блокада да направят пълен обрат и да измъкнат частта с 26:24, като изравниха геймовете на 1:1.

Третата част започна под диктовката на Пирин, но разложани изпуснаха инициативата. Ключов момент за успеха на Добруджа бе включването в игра на Мартин Мечкаров, който замени Методи Ананиев и даде разликата. Добричлии отново намериха ритъма и спечелиха гейма след 25:21. Това като че ли подейства негативно на Пирин и в четвъртата част разложани нямаха същите сили. Мартин Мечкаров продължи със страхотните си изяви, а след негова дълга серия на сервис Добруджа поведе с 15:2! Разликата бе непреодолима и Добруджа спечели гейма с разгромната разлика 25:8, а с това и крайната победа с 3:1.

Най-полезен за Добруджа стана Жулиен Георгиев със страхотните 22 точки (2 блока, 4 аса и 48% ефективност в атака) за победата. Димитър Маринков добави още 16 точки (1 блок, 60% ефективност в атака и 61% позитивно посрещане), а силно включилия се Мартин Мечкаров се отчете с 12 точки (5 аса!, 64% ефективност в атака и 31% позитивно посрещане) за успеха.

За Пирин Петър Христов (1 ас и 43% ефективност в атака) и Благовест Катранджиев (2 блока, 50% ефективност в атака и 35% позитивно посрещане) реализираха 16 и 14 точки.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:1 (25:21, 24:26, 25:21, 25:8)
ДОБРУДЖА 07:
Георги Манчев 1, Жулиен Георгиев 22, Методи Ананиев 6, Димитър Маринков 16, Венцислав Рагин 13, Денис Чавдаров 7 - Николай Тодоров-либеро (Светослав Арнаудов 1, Любослав Телкийски, Мартин Мечкаров 12)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ
ПИРИН:
Константин Нечев 2, Петър Христов 16, Благовест Катранджиев 14, Александър Симеонов 10, Красимир Гайдарски 4, Христофор Петров 7 - Христо Колев-либеро (Петър Петров, Стивън Димитров 1, Божидар Георгиев 2, Стилиян Асенов, Мартин Юруков, Виктор Копанаров-либеро)
Старши тренцор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ.

Снимки: МОМЧИЛ ТОДОРОВ за Фейсбук на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League

"Добруджа 07" спечели битката с "Пирин" (Разлог) с 3:1 (25:21, 24:26, 25:21, 25:8). Мачът от групата в Добрич бе от...

Публикувахте от Национална Волейболна Лига / National Volleyball League в Петък, 16 октомври 2020 г.