Пирин излъга Берое за второто място в Група 3 (снимки)

Волейболистите на Пирин (Разлог) постигнаха втора победа в Група 3 от квалификационните турнири за определяне на първа и втора осмица в Суперлигата за сезон 2020/21. Момчетата на треньора Северин Димитров буквално излъгаха новака Берое 2016 (Стара Загора) с 3:2 (25:19, 24:26, 25:17, 20:25, 15:11) в директен сблъсък за второто място в групата, игран тази вечер в зала "Добротица" в Добрич.

Така разложани завършиха втори с 2 победи, 1 загуба и 5 точки, а Берое остана 3-и с 1 победа, 2 загуби и 4 точки. Двата тима продължават битката в плейоф за попълване на първата осмица в Суперлигата до 2 победи от 3 мача, като се зачита и срещата помеежду им в групата. По този начин следващият мач ще бъде в Стара Загора, а евентуалната трета среща в Разлог.

По-късно тази вечер е и последната среща на турнира между домакините от Добруджа, които са с две победи до момента, и Арда (Кърджали), който е без успех до сега.

В първия гейм волейболистите на Пирин имаха предимство и го затвориха спокойно след 25:19. Победата им можеше да е още по-категорична, ако не бе отпускане в края на втората част. В решителните минути Берое използва максимално спада на разложани, стигна до равенство при 24:24, след което изтръгна успеха с 26:24. Рискът от загубата и обрат повлия на Пирин и в третата част те бяха повече от категорични. Взеха аванс от 17:10 и спечелиха гейма с 25:17.

Старозагорци, обаче, не се отказаха да се борят, като в четвъртата част отново се надигнаха. Играта продължи равностойно до 19:19, след което Берое направи три поредни точки и поведе с 22:19. Разликата се оказа непреодолима и старозагорци докараха мача до тайбрек след 25:20 в своя полза. В петия решителен гейм Пирин не допусна повече изненади и спечели с по-големия си опит и рутина. Играта бе равностойна до 8-а точка, след което играчите на Северин Димитров се откъснаха с 11:8, за да спечелят след 15:11 и 3:2.

Над всички за Пирин бе Петър Христов със страхотните 25 точки (6 блока! и 53% ефективност в атака) за победата.

За Берое Иван Дамянов заби 26 точки (1 блок, 1 ас и 53% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) 3:2 (25:19, 24:26, 25:17, 20:25, 15:11)
ПИРИН:
Константин Нечев 3, Петър Христов 25, Александър Симеонов 16, Благовест Катранджиев 15, Красимир Гайдарски 14, Христофор Петров 2 - Христо Колев-либеро (Петър Петров, Стивън Димитров, Виктор Копанаров-либеро)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ
БЕРОЕ 2016: Пламен Христов 2, Иван Дамянов 26, Симеон Александров 15, Руси Желев 11, Милослав Димов 10, Дамян Огнянов 10 - Мартин Иванов-либеро (Иван Чолев 1, Георги Захариев 3, Йоан Василев, Иван Тасев 2)
Старши треньор: ИВАН ТАСЕВ.

Снимки: МОМЧИЛ ТОДОРОВ за Фейсбук на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League

"Пирин" (Разлог) спечели драматично над "Берое" с 3:2 (25:19, 24:26, 25:17, 20:25, 15:11) важната битка между двата тима...

Публикувахте от Национална Волейболна Лига / National Volleyball League в Събота, 17 октомври 2020 г.