Левски измъчи Хебър в Пазарджик, но допусна пълен обрат (снимки)

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) надиграха Левски София с  3:2 (20:25, 19:25, 25:23, 25: 17, 15:10)   във втория ден на група 2, от предварителните турнири за определяне на първа и втора осмица в Суперлигата.

С това „тигрите“ записаха втора победа в групата и оглавиха класирането.

Наставникът на Хебър Атанас Петров изненадващо остави звездата Тодор Алексиев резерва, а на негово място за домакините започна Пламен Шекерджиев.

Волейболистите на Хебър поведоха бързо с 3:0. Волейболистите на Левски намалиха до 5:7. Двойна “синя” блокада Марк МакГивърн и Гордан Люцканов спря атака на Брадли Гънтър – 7:8. Николай къртев атакува в мрежата и равенство при 8:8. Боян йорданов игра мощно с блокадата и Левски поведе с 9:8. Атанас Петров взе прекъсване за Хебър. Единична блокада на Гордан Люцканов срещу Брадли Гънтър и 10:8 за Левски. Атанас Петров замени Брадли Гънтър със Спас Байрев. Още първата атака на Спас Байрев бе блокирана успешно от Гордан Люцканов. Спас Байрев би сервис в аут и Левски поведе с 3 точки при 12:9. Волейболистите на Хебър съумяха да изравнят при 12:12. Левски поведе с 14:12, след като двоен блок спря атака на Спас Байрев. Хебър изравни при 15:15, след като Александър Николов докосна мрежата при атака.

Мощна атака на Александър Николов доведе до 2 точки преднина за Левски – 17:15. Спас Байрев атакува в аут и 18:15 за “сините”. Атанаса Петров взе прекъсване за тима от Пазарджик. Остра така в центъръ на неостаряващия 42-годишен Христо Цветанов и 20:17. Гордан Люцканов игра с блокадата на съперника за 21:18. Нова технична атака на Гордан Люцканов от зона 2 – 22:18. Тежък начален удар на Владимир Гърков принуди Александър Ляфтов да атакува в аут, но след “видео-чалъндж” се видя, че точката е за Хебър. Дълга разиграване завърши с остра атака на Марк МакГивърн през центъра и геймбол за Левски при 24:19. Сервис в мрежата на Николай Къртев даде успеха за Левски в първата част с 25:20.

Тодор Алексиев влезе в игра за Хебър в началото на втората част на мястото на Алексанъдр Ляфтов при резултат 1:3. Боян Йорданов даде преднина на Левски с 5:4. Блокаут на Гордан Люцканов и 6:5. Нова атака на Боян Йорданов и 7:6 за “сините”. Блокаут на Боян Йорданов от зона 2 направи резултата 10:8 за “сините”. Атака на Тодонр Алексиев в мрежата – 8:11. Атанас Петров замени разпределителя Иван Станев с Любомир Агонцев. Остра топка на Христо Цветанов в центъра направи 12:8 при техническото прекъсване. Александър Николов атакува успешно за 13:11 за “сините”. Боян Йорданов атакува мощно по острия диагонал и заби топката в първия метър за 14:12. Ас на Александър Николов - 15:12. Атака на Христо Цветанов не даде шанс за реакция – 16:13. Гордан Люцканов атакува по правата от зона 2 покрай двойна блокада за 17:15. Гордан Люцканов плесна много неудобна топка в блокадата на Хебър, която излезе в аут – 18:15 за Левски. Брадли Гънтър би начален удар в мрежата и “сините” поведоха с 21:17. Атанас Петров взе прекъсване за Хебър. Двойна блокада спря атака на Александър Ляфтов – 22:17. Ас на Александър Ляфтов – 19:22. Андрей Жеков взе прекъсване за “сините”. Александър Николов атакува пред тройна блокада за 23:19. Контраатака на Христо Цветанов изведе Левски до геймбол при 24:19. Александър Николов отигра бърза топка от зона 4 по диагонала и донесе успеха на “сините” във второта част с 25:19.

В началото на третата част Мартин Симеонов се появи в игра за Хебър на мястото Александър Ляфтов. Иван Станев също се завърна в игра за домакините. Възпитаниците на Атанас Петров поведоха с 5:1 след ас на Брадли Гънтър. Андрей Жеков взе прекъсване за Левски. Бърза комбинация Владимир Станков – Христо Цветанов намали резултата до 4:6.

Боян Йорданов завърши атака на Левски за 5:8. Нова технична атака на Боян йорданов по блокадата на Хебър – 8:9. Атанас Петров взе прекъсване за Хебър. Мощна атака на Гордан Люцканов по диагонала от зона 4 – 9:10. Единична блокада на Владимир Станков срещу атака на Мартин Симеонов и равенство при 10:10. Атанас Петров извади Мартин Симеоно и пусна на негово място Александър Ляфтов. Троен блок на тима от Пазарджик спря атака на Боян Йорданов и техническото прекъсване доде при 12:10 за домакините. Остра атака на Марк МакГивърн – 11:12. Александър Николов игра мощно по блокадата и донесе равенството при 12:12. Боян Йорданов атакува технично по тройната блокада и Левски поведе с 13:12. Атака по правата от зона 2 за Боян Йорданов и 14:13 за “сините”. Остра атака на Христо Цветанов в центъра – 16:15. Волейболистите на Хебър отново поведоха при 18:16, след като резервата Иван Латунов направи блокада. Атака на Ивано Латунов и Хебър поведе с 19:17. При 18:19 Владимир гърков замени Боян Йорданов. Иван Станев вдигна с 2 ръце над глава към Брадли Гъндър в зона 4 и домакините поведоха с 20:18. Теодор Тодоров атакува мощно в 3-ия метър – 21:19. Александър Николов игра по блокадата за 20:21. Боян Йорданов атакува от зона 2 през двойна блокада и Левски изравни при 21:21. Атанас Петров взе прекъсване за Хебър. Теодор Тодоров атакува мощна за 23:22. Грешка в нападение на Александър Николов изведе Хебър до геймбол при 24:22. Андрей Жеков взе прекъсване за Левски. Боян Йорданов атакува мощно по диагонала от зона 4 – 23:24. Хебър спечели третат част с 25:23.

Волейболистите на Левски поведоха с 4:2 в началото на 4-ата част, след като Александър Николов отигра по диагонала от зона 4. Атанас Петров побърза да вземе прекъсване за Хебър. Тимът от Пазарджик изравни при 6:6, след като Христо Цветанов докосна мрежата.

Хебър поведе с 9:7, след като Иван Стенев вдигна феноменално с една ръка към Александър Ляфтов. Андрей жеков взе прекъсване за “сините”. Гордан Люцканов отигра трубдана топка срещу двоен блок – 8:9. Левски поведе с 10:9 след така на Марк МакГивърн. Самуил Вълчинов направи 13:13 още с първата си атака. Равенството се запази до 16:16. Последваха 3 безответни точки за възпитаниците на Атанас Петров и те поведоха с 19:16. Андрей Жеков взе прекъсване за Левски. Ас на Александър Ляфтов – 21:17. Брадли Гънтър изведе Хебър до геймбол при 24:17. Атака в аут на Гордан Люцканов донесе успеха на Хебър в 4-ата част с 25:17.

Двамата треньори заложиха на най-добрите си волейболисти в тайбрека. Левски поведе с 3:1 след грешка в организацията на играта на Хебър. Атанас Петров взе прекъсване. Александър Николов игра по блокадата за 4:2. Брадли Гънтър направи 3:4 с атака по блокадата. Нова мощна атака по “синия” блок на Брадли Гънтър и равнество – 4:4. нов блокаут на Брадли Гънтър. Андрей Жеков взе прекъсване за Левски. Равенството се запази до 8:8. Пламен Шекерджиев атакува мощно по блокадата за 10:8. Андрей Жеков взе второто си прекъсване в тейбрека. При 11:9 за Хебър, Николай Захариев се появи в игра за Левски. Теодор Тодоров атакува мощна в центъра за 12:9. Боян Йорданов атакува по правата за 10:12. Боян Йорданов атакува трудна топка и бе спрян от двойната блокада – 10:13. Хебър спечели тайбрека с 15:10, а с това и мача с 3:2 гейма.

Над всички за Хебър отново бе канадският диагонал Брадли Гънтър с 23 точки (1 блок, 1 ас и 51% ефективност в атака) за победата. Пламен Шекерджиев добави още 17 точки (3 блока, 50% ефективност в атака и 59% позитивно посрещане) за успеха.
За "сините" Боян Йорданов заби 18 точки (49% ефективност в атака), а Гордан Люцканов (2 блока, 41% ефективност в атака и 42% позитивно посрещане) и Христо Цветанов (4 блока и 65% ефективност в атака) добавиха 16 и 15 точки, но и това не бе достатъчно за победа.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) – ЛЕВСКИ 3:2 (20:25, 19:25, 25:23, 25: 17, 15:10)

ХЕБЪР:

Иван Станев 1, Брадли Гънтър 23, Пламен Шекерджиев 17, Александър Ляфтов 9, Теодор Тодоров 13, Николай Къртев 4 - Петър Каракашев-либеро (Стойко Ненчев, Спас Байрев 1, Тодор Алексиев, Любомир Агонцев, Мартин Симеонов, Иван Латунов 7)

Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ

ЛЕВСКИ:

Владимир Станков 2, Боян Йорданов 18, Гордан Люцканов 16, Александър Николов 12, Христо Цветанов 15, Марк МакГивърн 6 – Владислав Иванов-либеро (Владимир Гърков, Самуил Вълчинов 1, Николай Захариев, Дамян Колев-либеро)

Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ.

СНИМКИ: Фейсбук на Национална Волейболна Лига / National Volleyball League

В изключително интригуващ мач носителят на Купата на България "Хебър" осъществи впечатляващ обрат над вдъхновения "...

Публикувахте от Национална Волейболна Лига / National Volleyball League в Петък, 16 октомври 2020 г.