Берое без проблеми срещу Арда (снимки)

Новакът във волейболната Суперлига Берое 2016 (Стара Загора) постигна първа победа в квалификационните турнири за определяне на първа и втора осмица за сезон 2020/21. Момчетата на треньора Иван Тасев надиграха категорично Арда (Кърджали) с 3:0 (25:19, 25:18, 25:17) във втората си среща от Група 3, играна тази вечер пред около 100 човека в зала "Добротица" в Добрич.

Така Берое има 1 победа, 1 загуба и 3 точки, с което запазва шансове да продължи борбата за попълване на първата осмица на Суперлигата. Кърджалийци пък остават без победа до момента, с което почти сигурно ще играят във втората осмица на първенството.

По-късно тази вечер ще бъде може би най-интересния мач в групата между домакините от Добруджа 07 и Пирин (Разлог). Утре (17 октомври), в последния ден на турнира, Берое ще се изправи срещу разложани, а Арда ще играе срещу домакините. Срещите са съответно от 17,30 и 20,00 часа.

Само победителят в в групата ще се класира директно за първата осмица на Суперлигата. А класиралите се на 2-ро и 3-то място ще продължават битката, като ще играят помежду си в серия до 2 победи от 3 мача, като се зачита и срещата между двата тима в групата.

Берое поведе в резултата от самото начало на първия гейм, но позволи на Арда да изравни. Играта продължи точка за точка, но впоследствие старозагорци отново поеха инициативата и го взеха след 25:19. Двата тима започнаха равностойно във втората част, но след това играчите на Иван Тасев дръпнаха и контролираха играта до крайното 25:18. В третия гейм Арда излезе напред, но не съумя да запази предимството си. Берое обърна и отново бе водещия тим на полето. Така Бероее се поздрави с първата си победа в елита след 25:17 и 3:0.

Най-полезен за Берое бе Иван Чолев със страхотните 24 точки (5 аса!, 2 блока и 68% ефективност в атака) за победата.

За тима на Арда Манол Янев завърши с едва 9 точки.

БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:0 (25:19, 25:18, 25:17)
БЕРОЕ 2016: Пламен Христов 1, Иван Чолев 24, Симеон Александров 4, Руси Желев 14, Милослав Димов 6, Дамян Огнянов 4 - Мартин Иванов-либеро (Иван Тасев 5, Георги Захариев 1, Йоан Василев 2, Мартин Делиев)
Старши треньор: ИВАН ТАСЕВ
АРДА: Сонер Яшар 2, Манол Янев 9, Исмаил Ениз 6, Михаил Костадинов 3, Мустафа Ковачев 3, Младен Кавалджиев 1 - Теодор Маринов-либеро (Тома Станков 3)

Старши треньор: ИВАН ХАЛАЧЕВ.

Снимки: МОМЧИЛ ТОДОРОВ за Фейсбук на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League

"Берое" победи "Арда" с 3:0 (25:19, 25:18, 25:17) във втория си мач от групата в Добрич за определяне на първа и втора...

Публикувахте от Национална Волейболна Лига / National Volleyball League в Петък, 16 октомври 2020 г.